MOTORKÁŘI Q6 - pravidla jízdy prechod
linka
 Q6 ŠESTERO PRO VYJÍŽĎKY
linka
 1. Přijeďte připravení. Přijeďte včas, všichni by měli mít natankovanou plnou nádrž.
   
 2. Společně probem trasu a jízdu. Dohodneme se na trase, zastávkách na odpočinek a na tankování a na signálech . Určíme, kdo pojede první a kdo poslední.
   
 3. Udržujte formaci. Střídavá jízdní formace (tzv. jízda "cik-cak" ) umožňuje udržování bezpečných mezer mezi motocykly, takže každý řidič má dostatek času a prostoru k manévrování a reakci na případné nebezpečí.
   
  formace

  Čelní jezdec jede v levé třetině jízdního pruhu, následující jezdec je nejméně v sekundovém odstupu za ním v pravé třetině jízdního pruhu. Zbytek skupiny udržuje stejnou formaci.

  Prodloužená formace v jedné řadě za sebou je vhodná v zatáčkovitém terénu, při špatné viditelnosti nebo na špatném povrchu, při nájezdu nebo sjezdu z dálnice nebo v dalších situacích, kdy je třeba mít k dispozici více prostoru a času k manévrování.
   

 4. Vyhněte se formaci vedle sebe, znamená to omezení prostoru k manévrování. Pokud byste náhle potřebovali udělat kličku a vyhnout se tak nebezpečí, neměli byste na to místo. Určitě nechcete, abyste do sebe narazili řidítky!
   
 5. Pravidelně kontrolujte jezdce za vámi ve zpětném zrcátku.
  Pokud vidíte, že se jim vzdalujete, zpomalte a nechte ho dojet. Pokud toto budou dodržovat všichni jezdci ve skupině, bude celá skupina udržovat plynulou rychlost, aniž by se někteří členové museli honit aby udrželi tempo.
   
 6. Pokud se oddělíte od skupiny, nepanikařte. Ve skupině byste měli mít předem naplánovaný postup, kde se dát znovu dohromady. Neporušujte předpisy ani nepřepínejte své možnosti, abyste skupinu dojeli. Dodržujte předem domluvenou největší rychlost v obci.
   

  Pokud účastník vyjížďky chce opustit skupinu, zastaví při krajnici a jasným pokynem ruky dá vědět, že se od skupiny odděluje a skupina má dále pokračovat sama.
   
linka


 
spodni_l
Copyright © 2007 - Q6 MOTORKÁŘI, webmaster zmorware
spodni_p